Plan dnia

Jak wygląda dzień Małych Gigantów?

Stworzyliśmy miejsce, w którym dzieci przyjemnie spędzają czas,

uczą się, bawią i nawiązuje pierwsze przyjaźnie.

Plan dnia został dostosowany do ich potrzeb, aby w ciągu całego dnia nie zabrakło czasu zarówno na gry, zajęcia tematyczne, gimnastykę i naukę języka angielskiego, jak również na smaczne posiłki i czas wolny.

6.15 – 8.45

rodzice przyprowadzają dzieci. Witamy w żłobku! (wg potrzeb inny czas przyjęcia dziecka)

8:45 – 9.00

przygotowanie do śniadania. Czynności higieniczno-pielęgnacyjne

9.00 – 9.15

wspólne śniadanie

9.15 – 9.45

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i zabawy, również na placu zabaw.

9.45- – 10.00

II śniadanie, czynności higieniczno-pielęgnacyjne

10.00 – 10.30

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i zabawy

10.30 – 11.00

Czynności higieniczno-pielęgnacyjne

11.00 – 11.30

Obiad (II danie)

11.30 – 14.00

Leżakowanie, czynności higieniczno-pielęgnacyjne

14.00 – 14.15

Obiad (zupka)

14.15 – 14.50

Zabawy

14.50 – 15.00

Czynności higieniczno-pielęgnacyjne

Podwieczorek

do godz. 17.00

Odbiór dzieci

Przyprowadzanie

Dzień w żłobku Mali Giganci rozpoczyna się o godzinie 6.15 i kończy o 17.00.

Istnieje możliwość przyprowadzania i odbierania dzieci w innych godzinach po wcześniejszej konsultacji z Dyrektorem.

O nieobecności dziecka w żłobku prosimy informować telefonicznie w godzinach porannych, do godziny 6.30.

Posiłek

Odpowiednio zbilansowana dieta w pierwszych latach życia dziecka jest niezwykle ważna. To dobry czas, aby wypracować w nim nawyki zdrowego odżywiania i umożliwić poznawanie jak największej ilości smaków.

W naszym żłobku dzieci otrzymują 4 posiłki:

1. Pożywne śniadanie
  2. Obiad (I danie) – zupa
  3. Obiad (II danie) pełen różnorodnych smaków
  4. Lekki podwieczorek

Wszystkie posiłki opracowane są w konsultacji z dietetykiem. Przygotowywane są tak, aby na talerzach pojawiły się odpowiednie porcje warzyw i owoców, były smaczne i zdrowe. Zachęcamy Maluchy do samodzielnego jedzenia, a także wspólnie przygotowujemy wybrane posiłki.

Odpoczynek

Każde dziecko rozwija się w swoim indywidualnym tempie. Akceptujemy potrzeby Maluchów, również dotyczące preferowanych przez nich form odpoczynku. Dzieci w żłobku leżakują, mają możliwość snu w godzinach południowych, słuchają bajek podczas relaksu, a także mogą bawić się w ciszy, pozwalając innym na sen. Każdy Maluch odpoczywa w żłobku w taki sposób, jaki lubi

Zabawa

Zabawa jest nieodzownym elementem codzienności dziecka. Sale w żłobku wyposażone są w zabawki dostostosowane do jego wieku. Nauczyciele organizują kreatywne zabawy, zachęcając Maluchy do aktywności i wspólnego spędzania czasu wolnego. To sposób na integrację dzieci, naukę współdziałania w grupie i wspieranie ich rozwoju. Nie są one zmuszane do zabawy, każdy wybiera czym, z kim i kiedy będzie się bawić. Akceptujemy ich wolność wyboru.

Higiena

W żłobku dzieci uczą się korzystania z toalety, wypracowują nawyk mycia rączek przed i po posiłku. Dzięki współpracy z opiekunem codzienne rytuały dotyczące higieny wraz z upływem czasu są czynnościami wykonywanymi przez Malucha bezwarunkowo.

Edukacja

W pierwszych latach życia dzieci uczą się poprzez zabawę, dlatego wszystkie zajęcia edukacyjne zostały opracowane w taki sposób, aby Maluchy mogły czerpać z nich jak najwięcej przyjemności. Są one nieobowiązkowe, to dziecko decyduje, czy chce w nich uczestniczyć. Ich celem jest zaangażowanie małego człowieka do fascynującej przygody, wsparcie jego kreatywności i twórczości, rozwój intelektualny, motoryczny, emocjonalny i społeczny.