Plan dnia

Jak wygląda dzień Małych Gigantów?

Stworzyliśmy miejsce, w którym dzieci przyjemnie spędzają czas,

uczą się, bawią i nawiązuje pierwsze przyjaźnie.

Plan dnia został dostosowany do ich potrzeb, aby w ciągu całego dnia nie zabrakło czasu zarówno na gry,

zajęcia tematyczne, gimnastykę i naukę języka angielskiego, jak również na smaczne posiłki i czas wolny.

6.15 – 8.00

Rodzice przyprowadzają dzieci. Witamy w przedszkolu!

8:00 – 8.30

Przygotowanie do śniadania

8.30 – 9.00

Wspólne śniadanie

9.00 – 10.30

Gry i zabawy w salach, podczas ładnej pogody również na placu zabaw

10.30 – 11.30

Zabawy i zajęcia tematyczne - plastyczne, muzyczne i językowe rozwijające kreatywność i talenty dzieci

11.30 – 12.00

Przygotowanie do obiadu. Wspólny obiad (I danie).

12.00 – 13.45

Poobiedni odpoczynek, leżakowanie i bajkoterapia

13.45 – 14.00

Przygotowanie do obiadu

14.00 – 14.30

Obiad (II danie)

14.30 – 15.30

Gry i zabawy w salach, podczas ładnej pogody również na placu zabaw

15.30 – 16.00

Podwieczorek

16.00 – 17.00

Swobodne zabawy, czas wolny, odbieranie dzieci przez rodziców

Przyprowadzanie

Dzieci do przedszkola przyprowadzają rodzice, opiekunowie lub osoby do tego upoważnione. Dzień rozpoczyna się o godzinie 6.15, a przedszkolaki wracają do domu do godziny 17.00. Istnieje możliwość przyprowadzania i odbierania dzieci w innych godzinach po wcześniejszym ustaleniu z Dyrekcją.

Posiłek

Napełniamy brzuszki Przedszkolaków zdrowymi smakołykami. Jadłospis opracowywany jest przez dietetyka, który troszczy się o zbilansowaną dietę dzieci. Uwzględniamy zasady zdrowego żywienia, jak również preferencje naszych podopiecznych. Talerze zawsze są kolorowe, zachęcają do spróbowania nawet nowych rzeczy.

Dostarczamy Maluchom odpowiednią porcję witamin w postaci świeżych owoców i warzyw, wartości odżywczych we właściwych proporcjach, wspierając ich prawidłowy rozwój, dobre samopoczucie i zdrowie.

Dzieci w przedszkolu jedzą 4 posiłki:

1. Pożywne śniadanie
  2. Obiad (I danie) – zupa
  3. Obiad (II danie) pełen różnorodnych smaków
  4. Lekki podwieczorek

Zachęcamy, ale nie zmuszamy do samodzielnego jedzenia, wspólnie przygotowujemy niektóre posiłki, ucząc podstawowych czynności w kuchni.

Odpoczynek

Dzieci w przedszkolu mają możliwość odpoczynku, kiedy są zmęczone i potrzebują snu. Nie zmuszamy ich do leżenia i spania, mogą wziąć udział w zabawach relaksacyjnych lub posłuchać bajek czytanych przez opiekuna.

Zabawa

Poprzez zabawę dzieci odkrywają świat, swoje zdolności, możliwości i umiejętności. Odpowiednio spędzony czas na zabawie rozwija ich kreatywność, pasje i zainteresowania, uczy współpracy, dzielenia się z innymi, akceptacji drugiego człowieka, a także wspiera rozwój fizyczny, emocjonalny i społeczny.

Do dyspozycji naszych podopiecznych są atestowane zabawki i plac zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci same decydują, w co i czym chcą się bawić, angażujemy je do wspólnych aktywności, akceptujemy jednak ich wybory. Każda zabawa kończy się wspólnym sprzątaniem zabawek, dzięki czemu maluch uczy się odpowiedzialności.

Higiena

Opiekunowie pracują z dziećmi nad nawykami dotyczącymi codziennej higieny. Uczymy mycia rąk przed i po jedzeniu, tłumacząc, dlaczego jest to ważne.

Nie zmuszamy naszych podopiecznych do korzystania z toalety, jednak opiekun jest zawsze do ich dyspozycji.

Edukacja

Wiek przedszkolny to moment, kiedy dzieci nie tylko się bawią, ale również podejmują pierwsze kroki w nauce. Przygotowujemy Przedszkolaków do nauki w szkole, kierując się zasadą nauka przez zabawę.

Dodatkowe zajęcia są opcją dla dzieci, a nie obowiązkiem, same decydują, czy chcą z nich skorzystać i zaangażować się we wspólne spędzanie czasu z rówieśnikami. Pragniemy rozwijać twórczość i kreatywność młodego człowieka, pamiętając o tym, że są to jego najpiękniejsze beztroskie lata.